CHRISTIAN LOUBOUTIN – „Ihličky s červenými podošvami“

CHRISTIAN LOUBOUTIN – „Ihličky s červenými podošvami“

Famózne. Fenomenálne. Vášnivé. Okúzlujúce. Luxusné.

Takýmito prívlastkami sa pýšia jedinečné, celebritami uznávané ˇ”ihličky s červenými podrážkami” od francúzskeho génia Christiana Louboutina.

História ženských lodičiek zvaných “ihličky” siaha do 50. rokov 20. storočia a vyjadrovala typ elegantnej ženskej obuvi s priemernou výškou podpätku okolo 50 mm.
    Tento typ dámskej obuvi sa stal inšpiráciou pre módneho návrhára Christiana Loubutina a vďaka svojej vášni a fetišu dal ihličkám nový rozmer.
“Chcel som vytvoriť niečo, čo narúša všetky pravidlá a dáva žene pocit sebavedomia a sily”, takto prezentoval Christian svoj úmysel. Vidieť, že sa mu to podarilo. Ihličky “Loubutinky” sa stali fenoménom na červenom koberci, na módnych prehliadkách i medzi svetovými celebritami. Nedá sa mi nespomenúť Madonnu, Lady Gagu, Jenifer Lopez či napr. Daniel Steelovú, ktorej zbierka sa skladá až z neuveriteľných 6000 kusov. Je pravdepodobne ich najodddanejšou nositeľkou!

    “Labutínky” v dnešnej dobe predstavujú určitý symbol ženskosti, sexepílu a luxusu. Je to status! Ženy nevyhadzujú tisícky dolárov za pár “Loubis” len preto, že sa im páči červená na ich nôžkach!  Páči sa im to, čo červená farba reprezentuje a zároveň nesie v sebe veľa odkazov. Zvýrazňuje profil úspešnej ženy, silnej , ale napriek tomu stále ženskej.

Každý jeden štýl z jeho tvorby má svoju históriu plnú života a nesie so sebou unikátnu pečať jeho kreácií a inšpirácii. Poznačil ho život v ženskej spoločnosti 3 sestier a mamy , pretože otec bol často preč. Niet sa preto čo čudovať, že rozumie ženám i topánkam viac ako ktokoľvek iný. Už vo svojich 16. rokoch pracoval pre Folies-Bergere, divadlo známe svojími muzikálovými predstaveniami, neskôr pre významných módnych dizajnérov ako Charles Jourdan, Chanel, Yves Saint Laurent a Roger Vivier. Roger Vivier ho naučil, že najdôležitejšou časťou dobrej topánky je jej telo a päta. „Like good bone structure, if you get that right, the rest is makeup.”

Prvý obchod si otvoril v 90. rokoch a medzi jeho najpredávanejšie kolekcie patrí kolekcia “VERY PRIVÉ”. Ide o klasické lodičky, či sandálky , ktoré majú vpredu otvorenú špičku, tkz. “PEEP TOE” a skrytú vyvýšenú platformu. Práve skrytá platforma zmenila siluetu obuvníctva počas 90. rokov a napomohla mu vybudovať si svoje meno. Prvé topánky , ktoré navrhol boli nízke s nápisom LOVE a priniesli mu obrovský úspech. “Ako zamilovaní vtáci, ktorí sa nevedia od seba odtrhnúť, iba ked spojíte tie dva dopopy , sú kompletné”, vyjadril sa Christian. Nové ikonické topánky s názvom PIGALOVE sú známe  historkou o princeznej Diane. “ Keď som ju videl smutnú v televízii, zadumenú s pohľadom smerom dole k nohám, pomyslel som si, keby tak mala niečo pekné na nohách, krásne lodičky s nápisom Love, určite by ju to rozosmialo a nebola vy už viac smutná.

DÉCOLETÉ patrí medzi najvyhľadávanejší klasický štýl aj tejto sezóny pod sériou “544” . Táto séria prišla s krásne vyzbrojeným ihličkovým podpätkom  a  krátkou špicatou špičkou. Tretia kolekcia sa niesla pod názvom  TEENSE- MARY JANE FLOWER. Pri jej navrhovaní  sa inšpiroval dielami Andy Warhola, v pop arte a jeho žiarivých farbách. Hneď ako vyšiel prvý prototyp, Christian bol veľmi spokojný s výsledkom , len stále mu niečo na tej lodičke chýbalo. Ako sa tak pozrel na návrh a späť na lodičku a na jej spodok- podrážka bola čierna, čo na návrhu nebolo vidieť. Sarah ,modelka , sedela na zemi a lakovala si nechty na červeno. Christian schmatol jej lak a začal farbiť podrážky. “Stal sa zázrak! Podrážka je odkazom , červená signálom.”
PIGALLE predstavuje  ďalší typ lodičiek. Jeho najväčšou inšpiráciou boli práve “showgirls” pôsobiace v známej štvti Paríža PIGALLE, presláveného miesta svetiel, kabaretu a prvotriednej zábavy. Línia lodičiek zvýrazňovala jemnosť, ladnosť pohybu a sexepíl ženy.
Najštýlovejšou a najfotografovanejšou lodičkou súčasnosti podľa stylistov je lodička s názvom DAFODILLE. Jej  doménou je vyčnievajúca špička, vyvýšená skrytá platforma a enormne vysoký  podpätok dosahujúci až 116mm. Najhonosnejšou ozdobou je strass a swarowského kamienky.

Každá jeho kolekcia, každá jedna lodička nesie svoj príbeh i svoj názov, i kus Christiana, jeho tvrdej práce , fantázie i vášne.
“Jeho topánky sú ako sochy, objekty, klenoty” vyhlásila o nich Diane von Furstenberg, módna návrhárka.

Vďaka jeho bohatej fantázii, absolútnej  oddanosti žene, rýchlemu rastu prosperity značky, a nezameniteľným červeným podrážkam sa stal uznávaným vizionárom a pánom obuvníkom dnešnej doby.806x971-2-16-1042--1

celý článok si môžete prečítať tu: http://www.milliardcity.com/christian-louboutin-–-„ihlicky-s-cervenymi-podosvami“/
Christian Louboutin
social position