KABELKA HERMES BIRKIN

KABELKA HERMES BIRKIN

 Vďaka exkluzívnej kvalitnej koži, dokonale vypracovanému dizajnu patrí “Birkinka” k veľmi populárnym luxusným doplnkom už od 80. rokov. Je to skvost medzi kabelkami a sen nejednej fashionistky. Obľubujú ju známe herečky, speváčky, ako napr. Victoria Beckham, sestry Kardashians, atď, ktoré sú známe svojou neuveriteľnou zbierkou. Aj keď cena je teda riadne vysoká a mnohé z nás o nej môžeme len snívať. Keď sa ale predsa rozhodnete do nej investovať, určite sa vám to oplatí. Kúpa takejto kabelky je na celý život, dedí sa z generácie na generáciu a jej cena neustále rastie i po rokoch. Preto ju možno zaradiť medzi výhodné finančné investície, dokonca je možné za ňu získať aj oveľa viac ako bola jej pôvodná cena. Kabelka patrí medzi zberateľské kúsky, a existuje veľa aukčných domov, kde kabelky Hermes patria jednoznačne medzi exkluzívny repertoár. Pár ich v ponuke nájdete i u nás 🙂

Jane Birkin
Jej príbeh siaha do roku 1982, kedy známa anglická modelka a speváčka Jane Birkin nastúpila na lietadlo z Paríža do Londýna. Ako si tak vykladala kabelku do hornej priehradky nad sedadlom , kabelka jej vypadla a celý obsah sa z nej vysypal. Jane sa ospravedlnila vedľa sediacemu pánovi, s tým, že zatiaľ nenašla v obchodoch  koženú tašku, vhodnú aj na cesty. Ten pán bol náhodou generálny riaditeľ módneho domu  Hermés, Jean-Louis Dumas a zaujímal sa, ako by teda taká ideálna kabelka mala vyzerať. O nejaký čas dostala speváčka od Hermés veľkú čiernu koženú kabelku vytvorenú  len pre ňu. Netrvalo dlho, a podobnú tašku chcela vlastniť každá celebrita. Birkin Bag sa tak zakrátko stala módnou ikonou.
Jane Birkin
FAKTY , ktoré by ste mali vedieť:
  1. Jej cena sa pohybuje od 6000Euro a môže sa vyšplhať aj na 100000Euro.Výsledná suma odráža dokonalé vypracovanie výlučne ručnou remeselnou prácou, mimoriadne kvalitný materiál, a tiež individuálne úpravy podľa požiadaviek majiteľky. Najdrahšie Birkinky robené na mieru sú skutočné originály. Niektoré sú vykladané diamantmi a drahými kameňmi, zdobené vzácnymi kožušinami či zlatom.
  2. Povrch kabelky je vyrobený z tých najkvalitnejších a najdrahších koží ako pštrosia, krokodília, hadia,  alebo i veľmi drahej a populárnej kože z krokodíla žijúceho v slanej vode.  Kabelka je dizajnovaná tak, aby jej exteriér i interiér boli v súlade farebnom. Kombinuje sa zo zlatým i palladiovým kovom.
  3. Vyrábajú ju špeciálne školení remeselníci, ktorí sa ju najprv celý rok učia šiť. Ušitie jednej kabelky trvá zručnému majstrovi asi týždeň. Každá kabelka prejde na záver veľmi dôkladnou kontrolou a aj tá najmenšia chybička ju vyradí z predaja.
  4. Do roku 2010 sa záujemkyne o túto kabelku zapisovali do poradovníka a často trvalo aj viac ako rok, kým ju konečne držali v rukách. Najväčšia čakacia doba bola až 6 rokov. Nedostupnosť a dlhé čakanie v poradovníku jej tiež pridávali na exkluzivite.
  5. Kabelka Hermes Birkin má dve rúčky a v hornej časti ju obopína úzky kožený pásik, vpredu zasunutý do  malého zámku. Každá kabelka má na koženom pútku takzvaný zvonček, čo je vlastne obal na kľúčik od zámku. Každý zámok s kľúčikom má vlastný číselný kód. Zámok, konce pásky i ostatné kovové časti kabelky sú často pozlátené, aby si zachovali krásny kovový lesk.
  6. Prvá Birkinka bola čierna, no dnes sa vyrábajú v pestrých farbách od ružovej, cez oranžovú, červenú, zelenú, modrú až po zlatú. Súčasné Birkinky majú rôznu veľkosť: kabelky od 25 do 40 centimetrov, tašky na cesty nad 50, či 55 centimetrov.

zdroj: internet, hermes.com

social position