1. časť : FAKTY O LOUIS VUITTON, KTORÉ BY STE MALI VEDIEŤ

1. časť : FAKTY O LOUIS VUITTON, KTORÉ BY STE MALI VEDIEŤ

Luxusná značka Louis Vuitton vyrába svoje produkty už od roku 1854 a je vyhľadávaná na celom svete. Táto značka, ktorá spadá do obrovského gigantu LVMH, je známa svojou dokonalou kvalitou, luxusným dizajnom a prestížou. Aj preto je veľmi obľúbená u celebrít a módnych fashionistov. Gigant LVMH dosahuje niekoľko miliardové obraty a tým i vysoké zisky, čím len rastie jeho prosperita. Niet sa preto diviť, že na svete je čoraz viac falzifikátov a kabelky na čiernom trhu dosahujú obrovské straty pre spoločnosť Louis Vuitton i pre iné prestížne dizajnérske značky.

Neexistuje predsa väčšie faux-pas, ako si kúpiť nekvalitný falzifikát a tváriť sa,  že je originálny.
Najtypickejším vzorom je Monogram Toile canvas, ktorý sa vyrába už od roku 1896. Typický monogram sám o sebe už, čo to prezradí, či je kabelka pravá alebo nie. Louis Vuitton kladie veľký dôraz už pri samotnej aplikácii na akýkoľvek svoj výrobok. Veľké množstvo jeho štýlov je tak isto rovnakých ako tomu bolo na začiatku výroby, s pár výnimkami. Aktuálny vzor LV monogram je obyčajne ( s výnimkou pár vintage kúskov) symetrický od strany k strane vo všetkých monogram štýloch ( tradičnom, multicolor, cerises, mini mono, vernis atď.) Napr. pri tejto kabelke Louis Vuitton Speedy si všimnite rozloženie vzoru LV na strany, k rúčkam atď…)
Všimnite si stehy: Louis Vuitton je veľmi opatrný  s prešívaním. Šitie by malo byť veľmi vyrovnané a pravidelné. Rovnaký počet stehov nájdete na podobnom mieste na podobných kabelkách… napríklad karta kože, ktorá sa viaže okolo rukoväte, má na akejkoľvek veľkosti monogram Speedy kabelky vždy 5 pravidelných stehov.
Sú tu však aj malé rozdiely, a to hlavne u vintage kúskov, napr. výrobky vyrobené vo Francúzsku, ako napr. Speedy 30 nemajú vždy len 5 stehov , nemajú obrátene logo a takisto nemusia ho mať  vytlačené. Kabelky Louis Vuitton sa vyrábajú vo Francúzsku, USA, Španielsku,  Nemecku i Taliansku. To neznamená teda, že autentická kabelka musí byť označená  len nápisom “Made in France.”
Na obrázku si môžete všimnúť značenie pravej kabelky LV vyrobenej v USA:
Fakty,  ktoré musíte vedieť
Louis Vuitton nedáva zľavy
Značka LV je tu už od roku 1854, a drží si svoju hodnotu už po celé tie roky. Ani v známych obchodných domoch ako napr. Saks, Galeries LaFayette či Harrods atď to nie je možné. Skrátka nikdy! Neexistujú žiadné letné ani zimné výpredaje.
Louis Vuitton nemá žiadne outlety
Ak napr. vrátite kabelku späť do obchodu z nejakého dôvodu, zoberú Vám ju, no nedajú Vám na ňu žiadnu zľavu, ani ju znova nevrátia do predaja. Jednoducho ju zničia.
Louis Vuitton nerobí žiadne veľkoobchodné distribúcie
Nikdy! Jediné miesto, kde si môžete kúpiť pravú Vuittonku je Louis Vuitton boutique alebo v známych obchodných domoch po celom svete, ako napr. Harrods, Printemps, Saks…, ktoré sú exkluzívne pod kontrolou LV. V dnešnej dobe je na internete už veľké množstvo internetových predajcov vintage kúskou, kde je možné zakúpiť si „vuittonku“ z druhej ruky, no tu platí takisto pravidlo, že opatrnosť sa vypláca. Je dobré nakupovať len u overeného zdroja! ( V luxurybazzar.sk kladieme veľký dôraz na dôkladné preverenie daného produktu a do ponuky zaraďujeme produkty, o ktorých sme si 100% istí, že sú autentické!)
Keď si zaobstaráte Louis Vuitton z butiku LV, dostanete ju s kartičkou, ktorá však nie je uchytená na výrobku, zvyčajne sú uložené vo vrecku vo vnútri tašky, alebo v malej obálke, ktorú dostanete spolu s účtom.
Ale vždy treba byť opatrný, v dnešnej dobe sú falšovatelia veľmi chytrí a aj kartičky sa čoraz viacej podobajú originálu. Dokonca si dajú viac záležať a je omnoho jednoduchšie sfalšovať kartičky ako samotnú kabelku!!! (takže ani účet koľkokrát nie je dôkazom toho, že kabelka je pravá)

…..pokračovanie v 2.časti nabudúce

zdroj: louisvuitton.com, internet
social position